21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Bayern Munich me një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Kampioni aktual evropian, Bayern Munich, natën e kaluar regjistroi një fitore 6:2 kundër Salzburgut në xhiron e 3-të në Ligën e Kampionëve.

Për Bavarezët, ky triumf është i 14-ti me radhë në garën elitare, që është rekord në Ligën e Kampionëve. 

Bayern shënoi katër gola kundër Salzburgut në 15 minutat e fundit dhe u bë skuadra e parë që e bëri këtë në LK.

Skuadra gjermane është në krye të grupit me nëntë pikë, pas tre takimeve të para.

Related posts

AC Milani mposhtë në udhëtim Napolin, Ibrahimovic realizon dygolësh

admin

ZYRTARE: Liga e madhe evropiane rikthen tifozët në stadiume

admin

Llapi nuk tërhiqet nga garat, i premtohet nga FFK-ja se nuk do të dëmtohen prapë

admin