18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Bayern Munich fiton më lehtë se sa është menduar ndaj RB Leipzigun, Nagelsmann mposht ish-skuadrën e tij

Bayern Munich ka shënuar fitore si mysafir i RB Leipzig me rezultat 4-1 në kuadër të javës së katërt të Bundesliga,.

Ndeshja nisi në mënyrën më të mirë për bavarezët, kur fituan penallti në minutën e 10-të.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Robert Lewandowski për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më gola, ndërsa e dyta ishte më atraktive.

Me të filluar fraksoni i dytë, në skenë doli i riu Jamal Musiala, i cili asistimin e  bukur të Alphonse Davies e ktheu në gol për 2-0.

Në minutën e 54-të, Bayern Munich shënoi edhe golin e tretë në këtë ndeshje. Leroy Sane me një goditje nga afër shënoi për 3-0.

Por në minutën e 58-të, Konrad Laimer pas asistimit të Kevin Kampl shënoi për 3-1.

Në fund në listën e shënuesve u gjend edhe Choupo Moting që shënoi për 4-1.

Skuadra e Julian Nagelsmann, mori tri pikë, ky i fundit ndaj ish-skuadrës së tij. 

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com