9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Batatina zbulon sa fituan lojtarët ndaj Prishtinës dhe sa do jetë premia nëse fitojnë Kupën e Kosovës

Dje, Llapi ka siguruar kualifikimin në finale të Kupës së Kosovës duke mposhtur FC Prishtinën me rezultat të përgjithshëm 5 – 4.

Tani Llapi, në finale do takohet me Dukagjinin, skuadër që në gjysmëfinale eliminoi Istogun.

Nënkryetari i Llapit, Amrush Batatina për lajmi.net ka zbuluar se premia për ndeshjen ndaj Prishtinës për dy lojë ka qenë 10 mijë euro, kurse nëse fitojnë Kupën e Kosovës, atëherë do jetë plotë 100 mijë euro.

“10 mijë euro ka qenë me Prishtinën për dy ndeshjet, ndërsa premia për Dukagjinin është 100 mijë euro”.

Në rast të fitores, Llapi do bëjë ‘ëndrrën’ realitet duke siguruar daljen në Evropë.

Ndërkohë, kujtojmë se trajneri Tahir Batatina ka kërkuar nga FFK-ja që ndeshja me Dukagjinin të zhvillohet pas ramazanit.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com