5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Batatina nuk i falë lojtarët: Dy gabimet tona i dhanë Drenicës një pikë

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është deklaruar pas barazimit me Drenicën.

Skuadra nga Podujeva ishte duke humbur me rezultat 1 – 3, por arriti që të fitojë një pikë në fund duke barazuar shifrat në 3 – 3.

Batatina pas ndeshjes tha se shkaku i dy gabimeve, Drenica fitoi një pikë.

“Mendoj që në pjesën e parë e filluam mirë lojën, shënuam një gol – por edhe pranuam një në fund të pjesës së parë dhe edhe pse duhet të përfundohej pjesa e parë nga gjyqtari. Na mungoi shumë portierit Coric, pasi që goli i dytë u shënua nga gabimi i Navas, kurse i treti nga gabimi i mbrojtësit Haliti. Zëvendësimet dolën të jenë produktive, Drenica nuk kishte asgjë, por falë dy gabimeve tona ia dhamë një pikë”, u shpreh ai.

Llapi renditët në pozitën e shtatë me 27 pikë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com