30.9 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

Bastisen shtëpia e Thaçit dhe Veselit

EULEXI-i sot ka nisur bastisje në shtpitë e ish presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli.

Zyrtarë të EULEX-it janë parë sot të kenë hyrë edhe brenda selisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, ndërsa Policia e Kosovës janë parë jashtë objektit.

Thaçi dhe Veselit, tashmë ndodhen në Hagë, pasi iu është konfirmuar aktakuza nga Zyrat e Prokurorit të Specializuar.

Related posts

Rama solidarizohet me Thaçin

admin

Përfundojnë punimet e kërkim-shpëtimit në Izmir pas tërmetit 6,6 ballë

admin

Thaçi: E kam dëgjuar dhe lexuar aktakuzën dhe i hedh poshtë të gjitha

admin