24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Basha nxjerr videon: Besa ime është për çdo demokrat e çdo shqiptar, siç ka qenë ditën e parë. Besa e vetme që kam lidhur me Sali Berishën kur kam qenë 17 vjeç

Kryedemokrati Lulzim Basha ka postuar një video të shkëputur nga intervista për “News 24” ku shprehet se nuk ka patur kurrë një besë midis meje dhe Sali Berishës për t’i rënë me shkelm sakrificës së demokratëve. Basha shprehet se besë prerja është një nga sulmet më të ulëta që është bërë në këto 2 muaj nga Sali Berisha.

“Tani sa i përket besë prerjes, që është një nga sulmet më të ulëta që është bërë në këto 2 muaj nga Sali Berisha. Nuk ka patur kurrë një besë midis meje dhe Sali Berishës për t’i rënë me shkelm sakrificës së demokratëve nëse cënohej interesi i njërit apo i tjetrit, për të mbrojtur shpinën e njërit apo të tjetrit. Jo! Me Sali Berishën na ka lidhur një tjetër besë nëse mund ta them këtë. Që e ka ditur ta vlerësojë edhe publikisht. Besa e vlerave euroatlantike, që na çoi dhe e çoi Shqipërinë në NATO, besa e interesit kombëtar për pavarësinë e Kosovës dhe njohjes së saj ndërkombëtare. Besa për interesat më të mira të shqiptarëve që nga heqja e vizave, tek ndërtimi i infrastrukturës moderne. Kjo ka qenë besa nëse mund të themi besë që kemi lidhur me njëri-tjetrin. Dhe jo t’i binim me shkelm sakrificës së demokratëve nëse cënoheshin interesat personale të tij apo të miat. Kjo është e vërteta! Dhe gjithçka tjetër është një spekulim i pastër për të mbrojtur hallet dhe problemet personale të Sali Berishës”- shprehet Lulzim Basha.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/261786752663240

Related posts

Strehimi i afganëve dhe kontributi në NATO, Sekretari Blinken letër Ministres së Jashtme: Mirënjohje Shqipërisë për zemërgjerësinë dhe kurajon

admin

Rama publikon pamjen e re të DPSHTRR në Laç: 111 mijë shërbime në vit për 55 mijë drejtues mjetesh

admin

Delegacioni shqiptar mbërrin në Beograd për ‘Open Balkan’/ Samiti mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut

admin