19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Барселона ги продолжи договорите со четворица фудбалери

Фудбалскиот клуб Барселона по победата над Ференцварош во Лигата на шампионите (5:1) соопшти дека на четворица фудбалери им биле продолжени договорите.

Голманот Марк-Андре тер Штеген го продолжил договорот до 2025 година. Германскиот репрезентативец во Барселона пристигна во 2014 година од Борусија Менхегладбах.

Еден од најискусните во тимот Џерар Пике според новиот договор во клубот ќе остане до 2024 година. Пике во Барселона се врати во 2008 година од Манчестер Јунајтед.

Партнерот на Пике во одбраната, Клеман Ленгле, го ставил својот потпис на договорот до 2006 година. Ленгле на „Ноу Камп“ дојде од Севилја о 2018 година.

Нов договор потпиша и Френки Де Јонг кој минатото лето од Ајкас пристигна во Барселона. Холанѓанецот во клубот ќе остане до 2026 година.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More