28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

“Barcelona vuan për shkak të Messit, aq i mirë brenda fushës, aq i keq jashtë saj”

Që kur Antoine Griezmann nënshkroi për Barcelonën, ​​marrëdhënia e tij me Lionel Messin ka qenë një nga temat kryesore në mediet katalanase.

Edhe gjatë negociatave, shumë po thuhet se Messi nuk ka qenë dakord që Barcelona të sjellë Griezmann. Gjërat janë përmirësuar pak muajt e fundit, por nuk ka gjasa që partneriteti i tyre të jetë ndonjëherë në nivelin që pritej.

Ish-agjenti i Griezmann Eric Olhats beson se francezi do të vuajë në klub për sa kohë që Messi do të jetë aty.

“Antoine erdhi në klub dhe menjëherë u fut në telashe sepse klubi punon në mënyrë që Messi të ketë mendimin e tij për gjithçka. Ai është njëkohësisht perandor dhe monark, dhe nuk e shikoi mirë ardhjen e Antoine. Ai ishte i paturpshëm, u pa. Unë gjithmonë kam dëgjuar Antoine të thotë se ai nuk ka asnjë problem me Messin, por unë kurrë nuk e kam dëgjuar atë nga ana tjetër”.

“Në sytë e mi, Messi tha se po largohej vetëm për të parë se sa ka fuqi në këtë klub. Messi klasik! Sa i mirë sa është në fushë, ai është aq i keq edhe jashtë fushe. Barcelona ka vuajtur për disa kohë për shkak të tij”, tha Olthas.

Related posts

Edhe një futbollist i Superligës në Kombëtaren e Kosovës

admin

Toma thotë se po mendon vetëm për Zvicrën dhe asgjë tjetër

admin

Wilshere: E vërteta e Ozil do të dalë në shesh

admin