8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Barcelona konfirmon lëndimin e Coutinhos, braziliani do operohet në gju

Barcelona ka konfirmuar lëndimin e mesfushorit Philippe Coutinho.

Braziliani u lëndua dje në barazimin kundër Eibarit.

Coutinho ka pësuar lëndim në pjesën e jashtme të gjurit të majtë, andaj do t’i bëhet një ndërhyrje artoskopike.

“Testet e bëra tregojnë se Philippe Coutinho ka dëmtuar pjesën e jashtme të gjurit të majtë. Trajtimi i dëmtimi do t’i kërkojë një ndërhyrje artroskopike që do kryhet në ditët në vijim”, shkruhej në komunikatë.

Këtë edicion, mesfushori ka zhvilluar 14 ndeshje duke shënuar tri herë dhe dhuruar dy asistime.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com