-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Barcelona është mësuar të luajë me ‘zjarrin’

Barcelona këtë sezon ka luajtur në mënyrën më të rrezikshme të mundshme, duke u gjetur disa herë në disavantazh.

Në dy nga tre ndeshjet e fundit Barcelona ka filluar ndeshjen duke pranuar së pari, por në të dy rastet ekipi ka luftuar për të mposhtur Valencia dhe Villarreal, duke shtuar pikë jetësore në betejën për titullin e La Ligas.

Në total, gjigantët katalanas kanë filluar ndeshjen më dobët, duke pranuar gol të parët në 14 nga 34 ndeshjet e ligës që kanë luajtur deri më tani këtë sezon. Nga ato 14 ndeshje, ata kanë fituar pesë, katër barazime dhe pesë humbje.

Barcelona do të shpresojë se ata nuk do të bëjnë të njëjtën gjë kundër kundërshtarëve të tyre të ardhshëm, siç është Atletico Madrid, të cilët aktualisht janë në krye të tabelës dhe janë dy pikë përpara Blaugranëve në vendin e tretë.

Barcelona do të duhet të përmirësojë përqendrimin e tyre dhe kësisoj të fokusohen në shënimin e golave dhe jo pranimin e tyre.

Ndeshjet që Barcelona ka fituar pasi kanë pranuar gol të parët

Barcelona 2-1 Real Sociedad

Athletic Club 2-3 Barcelona

Real Betis 2-3 Barcelona

Villarreal 1-2 Barcelona

Valencia 2-3 Barcelona

Ndeshje që Barcelona ka barazuar pasi kanë pranuar të parët

Barcelona 1-1 Sevilla

Alaves 1-1 Barcelona

Barcelona 2-2 Valencia

Barcelona 1-1 Eibar

Ndeshjet që Barcelona ka humbur pasi ka pranuar gol e para

Getafe 1-0 Barcelona

Barcelona 1-3 Real Madrid

Atletico Madrid 1-0 Barcelona

Cadiz 2-1 Barcelona

Real Madrid 2-1 Barcelona

Ndeshja e ardhshme e Barcelonës do të jetë ndaj Atletico Madrid më 8 maj me fillim nga ora 16:15, ndeshje që mund të vendosë përfundimisht titullin.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com