15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Barcelona e zhytur thellë në borxhe, afër 500 milionë euro

Barcelona njoftoi se regjistroi humbje prej 97 milionë euro për sezonin 2019/20.

Klubi thotë se të ardhurat totale për sezonin 19/20 janë 855 milionë euro, me 204 milionë euro që thonë se nuk do të kishin ardhur nëse nuk do të ishte pandemia koronavirusit.

Barca thotë se ata arritën të kursenin 42 milionë euro në paga sezonin e kaluar për shkak të masave të ndryshme të miratuara për të luftuar humbjet e shkaktuara nga pandemia.

Borxhi i Barçës është rritur nga 217 milionë euro në qershor 2019 në 488 milionë euro në qershor 2020.

Borxhi ka ardhur edhe si shkak që po mendohet rinovimi i stadiumit ‘Camp Nou’.

Related posts

Fabregas në përkrahje të Enrique: Edhe në Euro 2008 Spanja nuk ftoi lojtarë të rëndësishëm, pastaj e dimë çfarë ndodhi

Lea Musliju

ZYRTARE: Mostovoy rezulton pozitiv me COVID-19, Russia e zëvendëson me Yevgenyev në “Euro 2020”

Lea Musliju

Stadiumet nikoqire të “Euro 2020”

Lea Musliju

Ronaldo për “Euro 2020”: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Lea Musliju

Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Lea Musliju

Mancini: Jam optimist dhe i sigurt, më vjen keq për Sensin dhe Pellegrinin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More