15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Bale hap telashe për Real Madridin edhe nga Londra, refuzon reduktim në pagë

Gareth Bale nuk harron t’i hap telashe Real Madridit as kur është në Londër.

Ylli uellsian, Gareth Bale do të luajë këtë edicion si i huazuar te skuadra e Tottenham Hotspur.

Kartoni i tij i takon skuadrës së Real Madrid, e cila paguan edhe pagën e tij. Në kohën e pandemisë, pagat po dalin telashe për klubet dhe po synohet reduktimi në paga për lojtarët.

Megjithatë, Gareth Bale, sipas raportimeve nga Spanja, është lojtari i vetëm që refuzon të ketë reduktime në pagë te Real Madrid.

Të gjithë lojtarët duket të jenë pajtuar për 10% reduktime, përveç Bale.

Mbetet të shihet nëse uellsiani do të zbutet në qëndrimet e tij në ditët në vazhdim.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com