28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Bota

Azerbajxhani i shkakton humbje ushtrisë armene

Forcat armene u detyruan të tërhiqen pasi pësuan humbje në personel dhe automjete ushtarake dhe po ashtu u përballën me një mungesë armësh, municionesh dhe furnizimesh ushqimore

Ushtria e Armenisë sot vazhdoi të pësonte humbje mes sulmeve të saj ndaj ushtarëve azerbajxhanas dhe zonave të vendosjes në pika të ndryshme të frontit pavarësisht armëpushimit, transmeton Anadolu Agency.

“Gjatë ditës së 1 nëntorit dhe natës së 2 nëntorit, forcat e armatosura armene qëlluan mbi pozicionet e njësive të Ushtrisë azerbajxhanase dhe vendbanimet tona njerëzore në drejtime të ndryshme të frontit duke përdorur armë të ndryshme, duke përfshirë artileri dhe raketa”, tha Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit në një deklaratë me shkrim.

Theksohet tha se përplasjet kanë qenë kryesisht në drejtim të Aghdam, Khojavend dhe Gubadli.

Related posts

Zhvillohet Mbledhja e 3-të e Ministrave të Jashtëm Kinë+Azi Qendrore

admin

Gjermania në zgjedhje të përgjithshme, pritet largimi i Merkel

admin

Avionët bërthamorë rusë fluturojnë pranë Ukrainës

admin