21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Азар за седум години во Челси пропуштил 20 натпревари, во Реал веќе бројката веќе е 23

Еден Азар минатото лето дојде во Реал Мадрид за 100.000.000 евра, меѓутоа поради повредите, досега не успеа да оправда ниту еден цент од вложените пари.

Репрезентативецот на Белгија досега веќе пропуштил 23 натпревари, додека во седумте сезони како играч на Челси поради повредите отсуствувал само од 20 натпревари.

Најновата повреда на Азар му се случи во вторникот, поради што не играше синоќа против Ваљадолид. Азар има повреда на мускулот на десната нога и сигурно нема да игра за Реал против Леванте и Кадиз.

Според прогнозите би требало да биде подготвен за првото Ел Класико во сезоната на 25 октомври кога Реал ќе гостува кај Барселона.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More