DailyNews.mk
Свет mk

Австриска министерка го зачленила својот двегодишен син во партија

Во Австрија голема бура предизвика информацијата дека двегодишниот син на австриската министерка за туризам, Елизабет Кестингер, веќе станал член на Народната партија на Австрија.

Идната шефица на подмладокот на Народната партија на Австрија (ЈВП), Клаудија Плаколм, објави фотографија на „Инстаграм“ со министерката за време на примопредавањето на членството на нејзиниот син.

„Познато е дека ние во ЈВП денес мислиме на идните генерации. Затоа ми е драго што набргу ќе го примиме вашиот син како најмлад член“, напиша таа под фотографијата.

Објавата предизвика многу реакции бидејќи двегодишно дете не може да одлучува за пристап во партија.

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Во Италија масовно апсење поради детска порнографија

Admin

ЕК: Вакцина за сите во исто време, сразмерно бројот на жители

Admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

Admin

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More