20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

Avokati i Krasniqit thotë se kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës

Pas nisjes së aksionit të Gjykatës Speciale në shtëpinë e ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi ka reaguar edhe avokati Arianit Koci.

Ai theksoi se kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës, por jodomosdoshmërisht dhe shtoi se kjo bastisje është e panevojshme, duke aluduar se deri sot të gjithë ata që kanë poseduar ftesë për t’u gjykuar në gjykatë janë paraqitur.

“Po kryhet një bastisje, e cila është spektakël i panevojshëm, deri sot çdonjëri është paraqitur në Speciale, nuk ka pasur nevojë për një spektakël të tillë. Kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës, por jodomosdoshmërisht”, tha ai në një emision televiziv.

Ai theksoi se Policia e Kosovës është vetëm mbështetje në këtë aksion.

Related posts

Vdes kreu i kishës ortodokse serbe, Irinej

admin

Zëdhënësi i qeverisë greke: Presim ulje të rasteve javën e ardhshme! Në dhjetor hapim dyqanet

admin

Greqia bëhet gati për karantinë deri në pranverë

admin