18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Autobusi është i “BESA Trans”, viktimat ishin nga Strumica, Shkupi, Manastiri e Velesi

Sofje, 23 nëntor – Autobusi i cili gjatë natës bëri aksident dhe u shkrumua nga flakët në Bullgari, e në të cilin humbën jetën së paku 46 persona, është i kompanisë “Besa Trans” nga Shkupi e cila ka transportuar turistë për shëtitje ekskurzion në Stamboll, informon Zhurnal.

Viktimat kryesisht janë fëmijë dhe të rinjë të moshës 20-30 vjeç.

Viktimat siç mësohet janë nga Shkupi, Strumica, Manastiri dhe Velesi.

Në spitale po kurohen një 17 vjeçare dhe 6 persona të rritur të cilët kanë arritur të shpëtojnë duke kërcyer nga dritarja.//Zhurnal.mk

Related posts

Osmani: Të mbijetuarit brenda 2 ditëve do të transferohen në Shkup

admin

Sa pak vlen jeta e shqiptarit – Vetëm 6 muaj burg për Zoran Milevski Kiçeecin…

admin

Antikorrupsioni përkujton kryetarët e sapozgjedhur për dispozitat e ligjit

admin