14.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK

Author : admin

https://dailynews.mk - 7140 Posts - 0 Comments

Пендаровски се слушнал со Радел – зборувале Пендаровски да ја посети Бугарија

admin
Претседателите на Република Северна Македонија Стево Пендаровски и на Бугарија Румен Радев денеска телефонски разговараа за позициите на двете држави во однос на условите за...