21 C
Skopje, NM
12/05/2021
DailyNews.mk

Author : Lea Musliju

1005 Posts - 0 Comments

Македонските модели и нивните мајки: Миа и Кристина се вонсериски убавици

Lea Musliju
„Уште првиот пат кога се појави на кастинг за модели, Миа Симоновска само доби потврда од модната агенција Моделс Ин Менаџмент дека изгледа фантастично и...

Врвот на елеганцијата во новата колекција на Емпорио Армани

Lea Musliju
леганцијата е базичната нота која ја диктира естетиката на Емпорио Армани. Со новата колекција презентирана на Миланската модна недела, за сезоната пролет-лето 2021, таквата елеганција...

40 фустани кои можат да бидат достојна замена за венчаниците

Lea Musliju
Понекогаш сосема едноставен фустан може да биде совршената креација за пригодата, особено во ова време на пандемија, каде гламурот е ставен сосема на страна. Едноставни...

Фантастична колекција на Диор: И комфорот може да биде луксузен

Lea Musliju
Во својата визија за Диор, креативната директорка Марија Грација Кјури, смело создава една нова перцепција за луксузната француска модна куќа. Новиот пејсаж на светот, вклучително...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More