12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Aurier largohet nga stadiumi pas pjesës së parë, në tensione me Mourinhon

Serge Aurier thuhet se u largua nga Tottenham Hotspur Stadium gjatë ndeshjes Tottenham kundër Liverpool.

Aurier nuk ishte i përqendruar kur edhe Sadio Mane vrapoi pas tij për të shënuar golin e parë të Liverpoolin në atë ndeshje.

Mediat angleze raportojnë se Aurier kishte dalë nga stadiumi pasi u zëvendësua në pjesën e parë.

Daily Mail zbulon se ka pasur tensione në dhomat e zhveshjes mes lojtarit dhe trajnerit Jose Mourinho, ku ky i fundit ishte mjaftë i mllefosur.

Ndërkohë, Daily Mail pretendon se ajo ed filloi ’në dhomën e zhveshjes në shtëpi në gjysmë të kohës për shkak të furisë përreth golit që vendosi Liverpoolin përpara.

“Është thjeshtë e vështirë për të pranuar se ju jeni duke humbur, e vështirë të pranoni natyrën e golit, i cili ishte një replikë sikurse të rasti i parë që patën gjatë ndeshjes ekipi kundërshtar”, u shpreh Mourinho pas ndeshjes.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com