2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Atletico në frymën e fundit mposht Alavesin dhe rimerr kreun e La Liga-s

Atletico Madridi ka siguruar fitoren në fund në ndeshjen kundër Alavesit, e vlefshme për xhiron e 17-të të La Liga-s.

Skuadra spanjolle ia doli të fitoi me rezultat të ngushtë 1- 2.

Marcos Llorente zhbllokoi rezultatin pas asistimit të Suarezit (41′), rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Gjatë 45-minutëshit të dytë, vendasit mbeten me 10 lojtarë në fushë, meqenëse Laguardia u ndëshkua me të kuq.

Por, Alaves nuk u dorëzua dhe barazuan shifrat kur Felipe shënoi autogol dhe derisa pritej fishkëllima e gjyqtarit, në skenë doli Luis Suarez që i dha fitoren “Los Rijobalncos” (90′).

Me këtë fitore, Atletico përsëri rimerr kreun e tabelës me 38 pikë, derisa Alaves renditë në pozitën e 13-të me 18 sosh.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com