5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Atletico Madrid gjejnë zëvendësimin e Costas, dërgojnë ofertë menjëherë

Raportimet e fundit nga e përditshmja francize L’Equipe thonë se Atletico Madrid ka dërguar një ofertë drejt klubit të Lyon për sulmuesin e tyre Moussa Dembele.

Edhe pse Dembele ka arritur që të shënojë vetëm 1 gol në 13 paraqitjet e tij me Lyon këtë sezon, klubi tij është i pozicionuar në vendin e parë në Ligue 1.

L’Equipe raporton se Los Colchoneros ka bërë një ofertë për Dembele, detajet e së cilës përfshijnë një huazim fillimisht, me mundësinë për ta blerë lojtarin përfundimisht në fund të sezonit.

Duke pasur parasysh faktin që Diego Costa është larguar nga Atletico, zëvendësuesi i tij më i mirë duket të jetë Dembele.

Goal raporton se për lojtarin janë të interesuar edhe klubi anglez West Ham, mirëpo ai nuk e dëshiron një transferim të tillë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com