14.9 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Atentat ndaj shqiptarëve në Greqi, një i vdekur

Një shtetas shqiptar është vrarë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur mbrëmjen e së martës në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në lokalitetin Nikaia.

Shtetasit shqiptarë janë qëlluar nga disa persona në një pikë karburanti. Mediat greke bëjnë të ditur se personi i plagosur është dërguar në spital. Ndërkohë, pak momente pas atentatit, policia ka gjetur të djegur automjetin e përdorur nga autorët, tip “BMW”, që dyshohet të ketë qenë i vjedhur.

Burimet mediatike shtojnë se viktima dhe i plagosuri ishin pronarë të pikës së karburantit.

Mbi ngjarjen po heton policia greke./Euronews Albania/

Related posts

Arrestohet një person nga Tetova për vuajtje të dënimit me burg

admin

Arrestohet një shitës i amfetainës në Shkup

admin

Grabitet një bastore në Tetovë

admin