18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Askush si Barcelona, vaksinon gati 100 për qind të lojtarëve dhe stafit

Barcelona ka lëvizur shpejt për të vaksinuar të gjithë lojtarët dhe stafin e saj me vaksinën kundër COVID-19.

Pandemia ka arritur përtej vendit, por në sferën ultra-konkurruese të futbollit, klubet janë të tmerruar nga humbjet e lojtarëve dhe stafit përmes testeve pozitive të coronavirusit.

Lojtarët duhet të testohen çdo ditë si pjesë e kufizimeve aktuale, dhe kur një test kthehet pozitiv, kjo do të thotë se ai do t’i mungojë ekipit për të paktën dy javë.

Sigurisht, tani e dimë se vaksinimet nuk parandalojnë tkurrjen e virusit, por shërimi është përmirësuar, dhe me Blaugranat të prirur për të mbajtur të gjithë lojtarët dhe stafin e saj të sigurt, ata kanë lëvizur shpejt për t’i vaksinuar ata.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, nga sektori i të rinjve deri tek ekipi i parë, 99.9 për qind e stafit të tij të lojës dhe lojtarëve tani janë vaksinuar te Barcelona.

Dhe për sa i përket stafit të përgjithshëm, që luan dhe nuk luan, ata tashmë kanë vaksinuar 92 për qind të punonjësve, duke punuar në lidhje me bordin mjekësor lokal.

Kjo është më shumë se 3,000 vaksina të shpërndara dhe norma krahasohet në mënyrë të favorshme me popullsinë e Katalunisë, ku 73.2% e njerëzve kanë marrë dozën e parë, ndërsa 62 për qind janë vaksinuar plotësisht.

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com