12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

ASH-AAA përkrahin grafën etnike në letërnjoftime

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa do t’i përkrahin ndryshimet ligjore, që në letërnjoftime të qëndrojë edhe grafa etnike.

Ata kanë dyshime për këto ndryshime, pasi siç thotë sekretari i ASH-së, Arben Taravari, duket se në koalicion diçka nuk funksionon.

“Koalicioni ynë e përkrah këtë ndryshim në letërnjoftime që të qëndron edhe grafa etnike. Ne do ta përkrahim. As që diskutohet. Ne e shohim se diçka nuk shkon në koalicion”, tha Taravari në Click Plus.

Ai ka kujtuar që tashmë edhe VMRO-DPMNE-ja ka pranuar ndryshimet, por me kushtin që të qëndrojë “maqedonase”, dhe kjo sipas Taravarit nuk do të pranohet nga kryeministri Zoran Zaev.

Related posts

VMRO-DPMNE me shumë vërejtje për procesin zgjedhor

Admin

Spasovski: Kaluam një proces të qetë zgjedhor

Admin

Në një vendvotim në Llabënishtë do të votohet deri në orën 22:00

Admin

Përfundon votimi, fillon numërimi i votave

Admin

Bujar Osmani: Likovën, Sarajin dhe Pllasnicën fitojmë që në rreth të parë

Admin

Dalja në zgjedhje në Komunën e Likovës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com