20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

As Leart Paqarada nuk lejohet të grumbullohet me Kosovën

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Leart Paqarada nuk do të lejohet të grumbullohet me Kombëtaren e Kosovës për ndeshjet e nëntorit.

Lajmin e ka konfirmuar vetë skuadra gjermane FC St. Pauli.

“Paqarada do të qëndrojë në Hamburg pas konsultimeve me zyrtarët e klubit”, thuhet në njoftimin e klubit.

Paqarada nuk është futbollisti i vetëm që do t’i mungojë Kosovës, pasi edhe Milot Rashica nuk e ka pasur lejen e klubit për të udhëtuar me ‘Dardanët’.

Related posts

Ronaldo në shitje, alarmohet PSG

admin

Crystal Palace – Newcastle, formacionet zyrtare

admin

Laporta tashmë ka zgjedhur një drejtor të ri sportiv dhe përforcimin e parë për Barçën

admin