1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Arsovski: Qeveria nuk do të tolerojë situata që e prishin besimin e sistemit

Zëdhënësi i Qeverisë Dushko Arsovski sot edhe njëherë e përsëriti qëndrimin e Qeverisë në lidhje me rastin e Sasho Mijallkovit, se institucionet i kanë ndërmarë të gjitha matjet e regullta dhe të jashtëzakonshme për arratisjen e tij dhe se ai tashmë është në arrest shtëpiak. Ka potencuar se Qeveria nuk do të tolerojë situata të cilat e prishin besimin në sistem.

“Institucionet i ndërmorën të gjitha masat e jashtëzakonshme dhe të regullta për arratisjen e Sasho Mijallkovit. Ai u paraqit në prokurori dhe është siguruar arrestimi i tij shtëpiak. Koordinimi i të gjitha institucioneve me të gjitha aktivitetet që u ndërmorën në dy ditët e fundit dhanë rezultate. Qeveria konfirmoi se nuk do të tolerojë situata të cilat e prishin besimin në sistem. Drejtësia është siguruar. Kjo është më e rëndësishme dhe kryeministri Zoran Zaev mbrëmë i sqaroi detajet e këtij rasti”, tha Arsovski.

Ai nuk u përgjigj në pyetjen nëse Qeveria ka informata se ku ka qenë Mijallkov, por vetëm shtoi se për momentin kur të kenë informata të reja do t’i publikojnë.

“Për momenti kur të kemi informata të reja do t’i ndajmë me opinionin.

Arsovski gjithashtu nuk dëshironte t’i komentojë shkrimet në rrjetet sociale për ngjarjen me Mijallkovin.

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com