18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Arsenali pret Norwichin në përballjen e skuadrave pa pikë në Ligën Premier, formacionet zyrtare

Arsenali është nikoqir i Norwich Cityt në ndeshjen e skuadrave pa pikë deri më tani në Ligën Premier.

Dy skuadrat angleze e kanë nisur në mënyrë të tmerrshme këtë edicion, pasi kanë humbur në të tria ndeshjet e para të këtij edicioni.

Topçinjtë aktualisht janë të fundit në tabelë pa pikë dhe me një golaverazh të tmerrshëm 0-9, derisa njëjtë qëndron pa pikë edhe Norwich City, por që ka shënuar një gol në tri takimet.

Dy skuadrat do të përballen mes vete në Emirates Stadium, ku qëllimi është të fitojnë pikët e para.

Te vendasit mungesa e madhe është ajo e Granit Xhakës në mesfushë pas kartonit të kuq të marrë javën e kaluar ndaj Manchester Cityt.

Ndërkohë tek Norwich City në bankën rezervë është Milot Rashica që pret rastin të luaj.

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney, Sambi, Maitland-Niles, Pepe, Odegaard, Saka, Aubameyang.

Norwich City: Krul, Aaroons, Hanley, Omobamidele, Williams, Rupp, Lee-Melou, McLean, Dowell, Tzolis, Pukki.

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com