31.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Арсенал „дисциплински“ го прати Гендузи во Херта

Арсенал го прати „проблематичниот“ Матео Гендузи на едногодишна позајмица во Херта Берлин, откако не успеа да биде стартер под тренерот Микел Артета.

Тој имаше одиграно 82 меча за „топчиите“, но минатата сезона беше на удар на критиките на Артета поради неговото однесување на контроверзниот меч со Брајтон, кога на противничките фудбалери им се фалеше со платата која ја добива.

21-годишниот Гендузи пристигна во Арсенал од францускиот Лориен, откако потекна од фудбалската академија на Пари Сен-Жермен.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More