5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Arsenal dhe Tottenham rivalizojnë Unitedin për Vazquezin

Dy rivalët londinez Arsenal dhe Tottenham i janë bashkuar garës me Manchester Unitedin për shërbimet e Lucas Vazquezit nga Real Madrid.

Spanjolli ka kaluar gjashtë sezone te skuadra e “Los Blancos”, derisa këtë edicion ka qenë mjaftë i rëndësishëm duke bërë plotë 33 paraqitje në të gjitha garat.

Sidoqoftë, kontrata e 29-vjeçarit skadon në verë dhe pritet të largohet nga “Santiago Bernabeu”.

Unitedi kishte shprehur interesim për Vazquez, që mund të luajë në pozitën e sulmuesit dhe të mbrojtësit.

Sipas AS, “Djajtë e Kuq” rivalizohen nga Arsenal dhe Tottenham.

Dy skuadrat janë në kërkim të një mbrojtësi të krahut të djathtë që është kreativ dhe Vazquez shihet si zgjedhja ideale.

PSG gjithashtu thuhet se është duke shikuar situatën, por ka nisur të tërhiqet nga gara shkaku i lëndimit të fundit që pësoi spanjolli.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com