2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Arriti dërgesa e re me 20.000 vaksina “Sputnik V”, donacion nga Serbia

Ka arrit donacioni i dytë nga Serbia, akt i një miqësie të madhe që vjen në një kohë të rëndësishme për ne. Bëhet fjalë për dy herë nga 20.000 vaksina të “Sputnik V” që e marrim nga Serbia në periudhën që është shumë me rëndësi të vazhdojë kontinuiteti i vaksinimit masiv në vend.

Këtë sot e tha kryeministri Zoran Zaev me rastin e arritjes së dërgesës së re të vaksinave para Institutit për mjekësi transfuzive e cila është në përbërje të Qendrës klinike “Nënë Tereza” në Shkup.

Dërgesa e re e vaksinave vjen pasi të dielën në vend përmes mekanizmit Kovaks arritën 24.000 vaksina nga “AstraZeneka” të prodhuar në Korenë Jugore si dhe dërgesa e dytë nga vaksina ruse “Sputnik V”, dedikuar për rivaksinimin e 3.000 punonjësve shëndetësor

Related posts

Maqedoni, do të vlejnë fletëvotimet që nuk do të kenë vulë

Admin

Seanca e 115 e Qeverisë, ja vendimet

Admin

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Admin

Maqedoni, nga nëntori do të kërkohet doza e dytë për hyrje në kafene

Admin

Ahmeti: Më 31 tetor duke votuar për Nevzat Bejtën hapim një kapitull të ri suksesi

Admin

Ndërmerren masa kundër mësimdhënësit i cili ushtroi dhunë në një shkollë në Butell të Shkupit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com