22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Arrestohet një shkupjane për shantazh

SPB Shkup parashtroi kallëzim penal kundër Xh.K (31) nga Shkupi, e dyshuar për vepër të kryer penale “shantazh”, dënohet sipas nenit 259 të Kodit Penal.

Ajo dyshohet se e ka shantazhuar D.I. (59) nga Shkupi se në rrjetet sociale do të publikojë fotografi dhe video material me përmbajtje komprometuese nëse nuk i jep para.

“Pas ndërmarrjes së masave nga nëpunësit policorë pran[ SPB Shkup në koordinim me Prokurorinë Themelore Publike Shkup Xh.K është privuar nga liria dhe te ajo janë gjetur një pjesë e parave që i ka marrë nga i dëmtuari”, kumtoi sot MPB-ja.

Related posts

Janë sanksionuar 107 shoferë të cilët e kanë drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit

admin

Për vozitje të shpejtë 170 sanksione në territorin e gjithë shtetit

admin

Keqpërdor identitetin e një klienti të bankës në Ferizaj, tërheq një shumë të madhe parash

admin