20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Arrestohet një person në Malishevë, policia i gjeti marihuanë në veturën e tij

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Malishevë, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti dhe në veturën e tij, i është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 38.8 gram.

Gjatë kontrollit policia i gjeti gjithashtu edhe një mulli për bluarje të narkotikëve, ndërsa gjatë kontrollit në shtëpi i janë gjetur: dy pushkë gjuetie (njëra me leje të skaduar) dhe 2.28 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

Related posts

Ndërron jetë gazetari Todor Pendarov

admin

Kaloi ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë, të dyshuarit i konfiskohen mbi 8 mijë euro

admin

Lehona 26-vjeçare ndërron jetë në Spitalin e Gjinekologjisë në Çair

admin