14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Kronika

Arrestohet një grabitës në Veles, zbardhen katër vjedhjet e rënda

Veles, 13 maj – Nëpunësit policor nga SPB Veles dje e privuan nga liria S.D.(42) nga Velesi i cili dyshohet se natës ndërmjet datës 09 dhe 10.05.2022 ka kryer katër vjedhje të rënda në tre objekte shitëse dhe në një kopsht në rajonin e Velesit.

Siç informon MPB, personi është mbajtur në Stacionin policor në Veles, ndërsa një pjesë e gjërave janë gjetur dhe u janë kthyer pronarëve.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër S.D. do të ngritet padi adekuate

Related posts

Në Shkup 312 kundërvajtje në komunikacion, 77 për vozitje të shpejtë

admin

Arrestohet një shkupjan i dyshuar për katër vjedhje

admin

Dy personave, pronar të një auto-salloni u merret vetura, Policia ndalon të dyshuarit

admin