20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Arrestohet i dyshuari në Leposaviq për posedim të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar mashkull kosovar në Leposaviq i dyshuar për posedim të narkotikëve.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancave narkotike, para dhe dy telefona mobil.

“Rr. Nemanja , Leposaviq 18.11.2021 – 11:15. Gjatë  kontrollit në shtëpinë e  të   dyshuarit mashkull kosovar janë gjetur dhe konfiskuar: një foli alumini substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë në peshë  0.8 gram,  5.85 gram të llojit Kokainë,  para te gatshme kesh 190 euro , 109 700 Dinar te Serbisë, 100 denar të Maqedonisë, 1 Dollar Amerikan, 2 telefona mobil si dhe një mulli që shërben për bluarjen e marihuanës. Pas intervistimit me vendim të prokurorit  i dyshuari dërgohet në mbajtje. Rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport. 

Related posts

Me 3 urdhra ndalimi dhe i dënuar për disa vepra penale, arrestohet në Durrës 20-vjeçari nga Kosova

admin

Arrestohet 55-vjeçari, kërkohej me fletarrest!

admin

Arrestohet 39 vjeçari në Ferizaj, goditi disa herë bashkëshorten e tij

admin