18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kronika

Arrestohen dy persona në Prizren të dyshuar për trafikimin e një të miture

Dy persona janë arrestuar të mërkurën në Prizren, nën dyshimin për trafikim të një të miture, të cilët më pas janë liruar në procedurë të rregullt.

Sipas Policisë së Kosovës, viktima është strehuar në një vend të sigurt.

Në raportin e PK-së, thuhet se pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Trafikim me njerëz- Prizren 08.09.2021 – 22:00. Janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj  kosovarë nën dyshimin se të njëjtit e kanë kryer veprën penale ndaj viktimës femër  kosovare (e mitur). Viktima është strehuar në vend të sigurt, ndërsa dy të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport të PK-së. 

Related posts

Denoncim i rremë për bombë para Qeverisë, personi është zbuluar dhe arrestuar

Admin

Grabitje nën kërcënimin e armës në Prishtinë, vidhen 400 euro

Admin

Arrestohen tre persona për blerje online me kartela të klonuara

Admin

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Shtime

Admin

Policia jep detaje të aksidentit në Klinë, ku humbi jetën një person dhe nëntë të tjerë u lënduan

Admin

Aksident i rëndë në rrugën Klinë-Istog, një i vdekur dhe dy të lënduar

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com