-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Arrestimi i Bartomeut, reagon Barcelona

Policia katalunase, “Los Mossos D’Esqueadra” ka konfirmuar arrestimet në klubin e Barcelonës.

Arsyeja e arrestimeve ishte skandali “Barçagate”, rrjedhja e informacioneve ku u zbulua nga mediat spanjolle se një kompani është paguar që të prodhojë lajme negative në mediat sociale, më saktë të prishë reputacionin e kundërshtarëve të ish-presidentit, Josep Maria Bartomeu. Bartomeu dhe dy zyrtarë të klubit u arrestuan nga policia.

Tani Barcelona doli me një komunikatë zyrtare në uebfaqen e klubit.

“Lidhur me bastisjen dhe kërkimin nga forca e Policisë katalanase këtë mëngjes në zyrat e Camp Nou me urdhër të Gjykatës Udhëzuese numër 13 në Barcelonë, e cila është përgjegjëse për çështjen në lidhje me kontaktimin e shërbimeve të monitorimit në rrjetet sociale, FC Barcelona ka ofruar bashkëpunimin e tyre të plotë me autoritetet ligjore dhe policore për të ndihmuar në krijimin e fakteve të qarta që janë objekt i hetimit”, u tha në komunikatën zyrtare të klubit.

“Informacioni dhe dokumentacioni i kërkuar nga autoritetet gjyqësore kanë të bëjnë rreptësisht me faktet në lidhje me këtë çështje”, shtoi klubi.

“FC Barcelona shpreh respektin e saj më të madh për procesin gjyqësor në fjalë dhe për parimin e pafajësisë së supozuar për njerëzit e prekur brenda fushës së këtij hetimi”, përfundoi klubi.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com