9.8 C
Skopje, NM
24/10/2021
DailyNews.mk
Editor's Picks Maqedoni

Arratia e Gruevskit, Sekulloviq: Nuk kam informacione precize

Në përgjithësi sa i përket shkëmbimit të informacioneve bashkëpunimi i MPB-së së Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi është i shkëlqyer. Gjatë vitit 2020 ndërmjet Byrove Kombëtare të Interpolit janë shkëmbyer rreth 540 informacione, ndërsa Sektorët e Policisë Kriminalistike ose Sektorët të cilët merren me krim të organizuar kishin një varg aksionesh të suksesshme, shkëmbimi i të dhënave për emigrimet dhe riatdhesimit funksionon shkëlqyeshëm. Ky është realiteti i marrëdhënieve mes Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi.

Këtë e deklaroi ministri malazez i Punëve të Brendshme, Sergej Sekulloviq, në konferencën për media pas takimit të sotëm të punës me ministrin e Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Në pyetjen e gazetarëve se a janë shkëmbyer informacione për arratinë e Nikolla Gruevskit, Sekulloviq u përgjigj se në këtë moment nuk mund të përgjigjet qartë, sepse, siç tha, nuk ka informacione precize. (Zhurnal.mk)

Related posts

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

Vodno e mesme përmes shtegut për biçikletë lidhet me qendrën e Shkupit

Admin

Zaev: Vlerat e OKB-së ngelen të përjetshme dhe aktuale

Admin

Dimitrov: “Bullgaria të mos përzihet në punët e brendshme”

Admin

Cilat janë bastionet e BDI-së?

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com