2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Argjentina goditet nga një tërmet i fuqishëm

Argjentinë- Një tërmet i fortë ka lëkundur Argjentinën këtë të martë. Mësohet se lëkundja ka qenë me një magnitudë 6.6 i shkallës Rihter dhe ka goditur provincën e San Juan në Argjentinë (perëndim-veriperëndim).

Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 31 kilometra në jug-jugperëndim të qytetit të Pokito, në 04:46 (me kohën Greke) .

Sipas Shërbimit Gjeologjik, tërmeti kishte një thellësi fokale prej 20 km. Sipas mediave vendase, deri më tani nuk ka raportime për persona të lënduar.

Related posts

Kina publikon dokumentin e pozicionit mbi bashkëpunimin me OKB-në

Admin

Gastronomët protestojnë në mbrëmje para Qeverisë

Admin

SHBA-ja heq vizat për kroatët

Admin

Franca lëshon dy satelitë të tjerë në hapësirë, një prej tyre ushtarak

Admin

Braziliania 12-vjeçe vret babanë polic për t’u bërë e famshme

Admin

Numër rekord i ndalimeve në kufirin SHBA-Meksikë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com