21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Teknologji

Apple mund të prezantojë një iPhone 12 Mini

Apple ka zbuluar pothuajse gjithçka për iPhone 12, përveç vet telefonit, i cili pritet të prezantohet në muajin tetor, kështu që thashethemet po vazhdojnë të qarkullojnë në lidhje me llojet e pajisjeve që mund të presim të vijnë së shpejti.

Në raundin e fundit të raporteve, Apple thuhet se do të prezantojë iPhone 12 Mini. iPhone 12 më i vogël do të kishte një ekran prej 5.4 inç, transmeton Telegrafi.

Një rrjedhës i ri pretendon se iPhone i nivelit të ardhshëm 5.4 inç do të quhet ‘iPhone 12 mini’. Ai gjithashtu pretendon se telefoni që fillimisht mendohej të quhej ‘iPhone 12 Max’ do të quhet thjesht ‘iPhone 12’.

Pavarësisht nga madhësia e ekranit, të katër modelet e iPhone 12 thuhet se do të shfaqin procesorin e ri të Apple 5nm A14 Bionic, një ekran OLED dhe lidhje 5G, me modelet Pro që ofrojnë gjithashtu një kamera zmadhimi telefoto me një sensor LiDAR për fotografi dhe funksione më të mira AR.

Por tani për tani, asgjë nuk është konfirmuar nga Apple.

Related posts

Samsung anulon promovimin e produktit më të mirë

Lea Musliju

Virgin Atlantic dhe Rolls-Royce i Richard Branson kthejnë 3 miliardë funte për të hedhur në qarkullim 1,000 makina fluturuese

Lea Musliju

​Trump dënon vendimin e Facebook për suspendimin e llogarisë së tij në rrjetin social

Lea Musliju

Teksa bota përballet me Covid, shefi ekzekutiv i Zoom bëhet një prej personave më të pasur në botë

Lea Musliju

NASA do të ndërtoi një sistem të energjisë nukleare në Hënë deri në vitin 2026

Admin

Çmimi i PlayStation 5 ka shkuar deri në 10 mijë dollarë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More