15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Apeli dramatik i Merkel: Qëndroni në shtëpi sa më shumë të jetë e mundur

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u ka bërë një apel dramatik qytetarëve të vendit të saj. Ajo u ka kërkuar të reduktojnë sa më shumë kontaktet me njerëzit dhe të kufizojnë udhëtimet.

“Takohuni me sa më pak njerëz, nuk ka rëndësi brenda apo jashtë shtëpisë,” tha Merkel.

“Kufizoni udhëtimet që nuk janë esenciale dhe çdo festim që nuk është vërtet shumë i nevojshëm”, tha ajo.

Related posts

Analizë/ Rikthimi i SHBA-ve në Ballkan, sinjal i mirë për rajonin

NEFAIL EMINI

David Philips: Vetëm SHBA ka kapacitetin për të detyruar një marrëveshje Kosovë-Serbi

NEFAIL EMINI

Kina po dominon agjendën e G7, edhe pse nuk është pjesë e saj

NEFAIL EMINI

Kërkesa globale për naftë pritet të rritet me 6% dhe të kthehet në nivelet parapandemike

NEFAIL EMINI

Optimizëm para samitit të BE-së, Shkupi shpreson Sofja të reflektojë nga presioni ndërkombëtar

NEFAIL EMINI

Në Mbretërinë e Bashkuar nis sot samiti i vendeve më të industrializuara

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More