21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Апелгрен во аут до крајот на годината

Голманот на Рајн Некар Микаел Апелгрен ќе отсуствува од тимот најмалку до крајот на годината. Рајн Некар е еден од противниците на Еурофарм Пелистер во групата во Лига Европа. Дуелот помеѓу двата клуба е закажан за 24 ноември.

Рајн Некар објави дека голманот сигурно ќе биде надвор од тимот во наредните три месеци поради операцијата на рамото.

Апелгрен е член на Рајн Некар од 2015 година, претходно три сезони бранеше во Мелсунген.

Сигурна опција на голот на Рајн Некар е сонародникот на Апелгрен и колега од репрезентацијата на Шведска, Андрес Палицка.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More