-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Antikorrupsioni: Ka dyshime se bastoret kanë keqpërdorur të dhënat e qytetarëve, kanë fituar rreth 40mijë euro

Shkup, 9 prill – Zhurnal.mk – Antikorrupsioni sot ka zbuluar një keqpërdorim të të dhënave personale dhe dyshime për larje parash nga ana e bastoreve sportive, informon Zhurnal.

Deri këto indicje është arritur gjatë kontrolleve të gjendjes së pasurisë të të përzgjedhurve dhe funksionarëve të emëruar dhe vërtetueshmëria e të dhënave të dorëzuara.

Me kontrollin e parë, janë regjistruar rreth 40 mijë euro të cilat ishin vendosur në fletparaqitjet tatimore të qytetarëve, duke mos e ditur ata këtë. Ata kanë zbuluar rast për dyshime të keqpërdorimeve të të dhënave të qytetarëve nga bastoret sportive dhe indicje për dyshime për larje të mundshme të parave.

Për këtë janë informuar MPB, Policia finansiare, Kundërzbulimi finansiar, Drejtoria për të Ardhura Publike që të kontrollojnë dyshimet për malverzime të mundshme finansiare nga ana e bastoreve.

Nga policia finansiare i kanë njoftuar se një numër i madh i qytetarëve kanë paraqitur raste të tilla.

Problemi për të cilin flasin nga Antikorrupsioni, është se nuk ekziston rregullore për sistem të shkruar për evidencë të lojtarëve, gjegjësisht nuk ka mundësi të kontrollohet pagesa në kesh, sepse ajo u paguhet në dorë, dhe jo në llogari bankare.//Zhurnal.mk

Related posts

Ganiu: Që nga 2005 e këtej në Çair është investuar 5 milionë euro në infrastrukturë nëntokësore

Admin

Blerim Bexheti: Jo vetëm Shkupi, po as Qeveria nuk bëhet pa shqiptarët

Admin

Shkupi dhe Kumanova me më shumë raste aktive me coronavirus

Admin

Filipçe: Të rinjtë janë pasuria jonë më e madhe

Admin

Boçvarski dhe Nuredini premtojnë përkrahje të projekteve nga program ii Bejtës

Admin

Shilegov: Këto katër vite në Shkup nuk ka patur rrahje nëpër shkolla dhe autobusë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com