39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Anketa / Taravari: ASH po vazhdon me ekspansionin në elektoratin shqiptar

Shkup, 21 korrik – Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari ka komentuar anketat e fundit lidhur me rejtingun e partive politike, e që sipas tij, ASH-AAA po vazhdon me rritje të vazhdueshme.

“Anketa regullisht bëjmē te gjithe partitë dhe e dijmë kush ku qëndron. Është eveidente dhe e pakojtestueshme në të gjitha anketat e cilës do qoftë agjension, se BDI ka rrënie të paktë por të vazhdueshme dhe ASH ka rritje të vazhdueshme, nē qoftë se anketat krahasohen 2020 dhe 2021. Dmth përsëri po e gjeneralizoj, një gjë është e sigurtë se në të gjtiha anketat relevante dallimi ndërmjet ASH-së dhe BDI-së është me diferënce + ose – 1%, qē është në korrniza të gabimit statistikor të mundshëm në këtë lloj hulumtimesh.

Si konstatim, BDI vazhdon me tkurrjen e saj të ngadalshme por të vazhdueshme, kurse ASH vazhdon me ekspansionin në elektoratin shqiptar! Definivisht dhe pa dyshim shqiptarët në Maqeoni ASH-në e shohin si shpresë dhe alternativ të vetme për qeverisje në të ardhmen!”, theksoi për INA, sekretari i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.

Related posts

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Admin

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

Admin

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Admin

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

Admin

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

Admin

VMRO: MPB nuk është funksionale, letërnjoftime nuk ka më shumë se 20 ditë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More