10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Anija turke hyn në ‘zonën e nxehtë’! Greqia në ‘panik’, ndjekje hap pas hapi në det

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vijon të jenë të larta.

Ndërkohë  mëngjesin e sotëm anija turke “Oruc Reis” përshkallëzoi më tej lëvizjen e saj duke u afruar në një distancë edhe më të shkurtër, 8-9 milje nga Kastellorizo.

Por avancimin e anijes së kërkimit turke po e survejonin forcat e armatosura greke, ku sipas mediave greke ishin të gatshme për gjithçka.

Mediat greke kanë publikuar edhe fotot e momentit kur “Oruc Reis” u afrua mjaft afër Kastellorizo, por prania e anijeve greke ishte e fortë për të mbrojtur territorin e tyre.

Related posts

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

NEFAIL EMINI

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

NEFAIL EMINI

Konjufca: Çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, është çështje e mbyllur

NEFAIL EMINI

Biden: Artikulli i NATO-s mbi mbrojtjen kolektive është një detyrim i shenjtë

NEFAIL EMINI

Merkel në samitin e NATO-s: Fushata propagandistike e Rusisë pjesë e agjendës sonë

NEFAIL EMINI

Zoran Zaev: Maqedonia e Veriut është e përkushtuar në sigurinë kolektive të NATO-s

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More