10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Англичаните тврдат – Солскјер заминува доаѓа Покетино

Челнците на Манчестер Јунајтед обавиле разговори со кандидатите за нов тренер на првиот тим. Медиумите во Англија се сигурни дека Оле Гунар Солксјер за две недели ќе добие отказ. Манчестер Јунајтед од почeтокот на сезоната веќе имаат два порази и двата на домашен терен.

Според медиумите прв кандидат за нов тренер е Маурисио Покетино. Аргентинецот една година не работи ништо откако се раздели со Тотенхем.

Овие извори не ги откриваат имињата на другите кандидати од проста причина што се убедени дека Покетино ќе го наследи Солскјер.

Наводно постои договор Солскјер да остане до крајот на овој месец, а потоа на „Олд Трафорд“ ќе дојде Покетино. Промоцијата на новиот тренер е одложена бидејќи Аргнетинецот по доаѓањето во Англиа ќе мора две недели да биде во задолжителен карантин.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More