23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Ancelotti: Nuk ka zhgënjim që nuk arritëm transferimin e Mbappes

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka pohuar se nuk ka “zhgënjim” në klub pasi humben mundësinë e transferimit të Kylian Mbappe gjatë afatit kalimtar të verës.

Los Blancos e kthyen vëmendjen tek sulmuesi fitues i Kupës së Botës pasi e panë atë të hynte në vitin e fundit të kontratës së tij me Paris Saint-Germain.

Një ofertë prej 220 milionë eurosh për 22-vjeçarin u paraqit para përfundimit të afatit të fundit.

Megjithatë, PSG refuzoi shitjen e lojtarit pasi ata shpresojnë se talenti i madh francez do të rinovojë kontratën me klubin nga Parc des Princes.

Me Real Madridin që thuhet se kërkon të marrë Mbappen si lojtar të lirë në verën e 2022, Ancelotti u përgjigj për gazetarët.

“Nuk ka zhgënjim, por është e qartë se ai është një lojtar i madh dhe i urojmë fat”.

“Ne kemi një skuadër shumë të fortë”, ka thënë Ancelotti. 

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com