9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Ancelotti: Milani ka dëshmuar se nuk varet nga Ibrahimovici

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti mendon se AC Milani ka kaluar testin duke shkëlqyer pa sulmuesin Zlatan Ibrahimovic.

Suedezi është i lënduar që një kohë, derisa “Rossonerët” kanë vazhduar me seritë pozitive duke u renditur në kreun e Seria A.

Tekniku italian ka lavdëruar Milanin që ia doli të fitoi edhe me mungesën e Ibrahimovicit.

“Milani ka pasur mundësinë të vazhdojë me serinë në Seria A. Juventusi duhet të vazhdojë të ngritët në maje”.

“Milani ka dëshmuar se nuk varen nga Zlatan Ibrahimovic. Janë duke punuar mirë. Milani ka ide të qartë për filozofinë e ndeshjes”.

“Mungesa e Ibrahimovicit ishte test i kaluar nga lojtarët që ia dolën mjaftë mirë dhe besuan të trajneri”, deklaroi fillimisht ai.

I pyetur për kandidatët për titull, Ancelotti mendon se janë pesë skuadra në garë.

“Mendoj se janë tre kandidatë për trofeun, që janë AC Milan, Inter dhe Juventus. Sidoqoftë, Napoli mund të përfshihet dhe Roma me duket në formë”, përfundoi ai.

Ancelotti nga ana tjetër është duke bërë punë të mirë me skuadrën nga Liverpooli, me të cilën është në garë për të përfunduar në top katër.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com