24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Sport

Aminata Diallo mohon se ajo ishte pjesë e sulmit ndaj bashkëlojtares Kheira Hamraoui

Lojtarja e ekipit të femrave të PSG-së, Aminata Diallo, ka mohuar të ketë ndonjë përfshirje në sulmin ndaj bashkëlojtares Kheira Hamraoui, pasi u mor në pyetje në fillim të kësaj jave.

Diallo pushtoi ballinat e mediave ndërkombëtare këtë javë kur ajo u arrestua nga policia për një incident që përfshin Hamraouin, me këtë të fundit të sulmuar nga dy burra.

Lojtarja e akuzuar thuhet se ishte duke e çuar shoqen e saj të skuadrës në shtëpi kur u zunë pritë nga dy persona të maskuar, të cilët sulmuan këmbët e Hamraouit.

Diallo u arrestua nga policia për akuzat se ajo kishte organizuar sulmin, me të dy lojtaret që konkurronin për të njëjtin vend në ekipin e PSG -së.

Tashmë 26-vjeçarja është liruar nga paraburgimi dhe ka dhënë një deklaratë në lidhje me akuzat.

“Aminata Diallo shpreh keqardhjen për dramatizimin krejtësisht artificial të një rivaliteti mes saj dhe Kheira Hamraoui, i cili do ta justifikonte atë që të kundërshtonte bashkëlojtaren e saj”, thuhej në deklaratën e lëshuar nga avokati i saj.

Diallo played against Real Madrid. Image: PA Images

“Kjo teori nuk korrespondon në asnjë mënyrë me natyrën e vërtetë të marrëdhënies së tyre”.

“Tani po shikohen pista të tjera shumë më serioze nga hetuesit, të cilat nuk e implikojnë në asnjë mënyrë klientin tim”.

Hamraoui celebrating a Champions League victory whilst at Barcelona. Image: PA Images

“Aminata Diallo shpreh keqardhje për zhurmën mediatike që e kishte dënuar tashmë, pa bazë, dhe dëshiron të theksojë se nuk do të hezitojë të mbrojë të drejtat e saj përmes veprimeve ligjore, nëse është e nevojshme, kundër çdo shpifjeje”, thuhet më tej.

Lëndimet e Hamraouit, të pësuar gjatë sulmit, nënkuptonin se ajo humbi ndeshjen e fundit të Ligës së Kampionëve me Real Madridin, të cilën Diallo e filloi përpara se të merrej në pyetje. 

Related posts

Shaka Hislop exclusive interview: Fans booing players taking the knee was heartbreaking – but not surprising

Lea Musliju

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri pas humbjes nga Anglia, lista e ekipit pëson ndryshime para Andorrës

admin

Wales will be ‘completely different animal’ against England, says Eddie Jones

Lea Musliju