23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Амброзио ја краси насловната страница на Ел Русија

Таа помогна да се додаде „супер“ во терминот „супермодел“ на својот пат кон титулалата модел со најголема заработка, и оваа титула ја освојуваше неколкупати во текот на нејзината славна кариера, пишуваат светските таблоиди.

Алесандра Амброзио се врати, красејќи ја насловната страница на уште едно списание за висока мода, само што овој пат таа го споделува центарот на вниманието со нејзината 12-годишна ќерка Ања и осумгодишниот син Ноа.

Алесандра покажува зошто беше и сè уште е еден од врвните супермодели додека ја краси насловната страница и насловната сторија на октомвриското издание на „Ел Русија“.

А во понеделникот, убавата Бразилка се огласи на Инстаграм за да им покаже на своите 10.2 милиони следачи неколку фотографи од фотосесијата за списанието.

Амброзио најпрво сподели фотографија на која се гледа како триото, облечено во соодветни комплети во маслиново-зелена боја, стојат во јога поза.

„Семејство каде што започнува животот, а љубовта никогаш не завршува!“ напиша таа во објавата.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More